Untitled Document
Bize Ulaşın : Albio Kimyevi Maddeler İthalat ve Ticaret A.Ş. 0216 469 23 30 Ankara Ofis 0312 431 00 39
Albio » Tüm Duyurular
Albio, IVD Koagülasyon Alanında Dünya Lideri Stago ile Birleşti
01.Nisan.2017
Hemostaz ve tromboz alanında dünya lideri olan Stago Grubu, Türkiye’de doğrudan satış yapmak için kısa bir süre önce Albio Kimyevi Maddeler İthalat ve Ticaret Anonim Şirketi’ni satın aldı.

Albio 30 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de Stago ürünleri dağıtımını yaptığı için bu iki şirket birbirini oldukça iyi tanımaktadır.  Bu faaliyet günümüzde Albio’nun cirosunun en büyük kısmını oluşturmaktadır ki bu nedenle söz konusu devir işlemi her iki şirket açısından da akla yatkın görülmüştür. Bu devir şirketin personeline, Stago gibi büyük bir uluslararası yapının kaynaklarına daha çok erişecekleri için kapsamını, hizmetlerini ve uzmanlığını arttırma olanağı verecektir.

Stago 1945’te kurulmuş bir aile şirketidir, mali ve yönetsel açıdan da bağımsızdır. Şirket kalıcılığını kanıtlamıştır ve uluslararası düzeyde gelişmek için yatırım kaynaklarına sahiptir. Yıllar boyunca IVD alanında geniş kapsamlı bilgi edinmiş olup, tasarımdan pazarlamaya, sistemlere kendi tesislerinde bakım yapmaktan, yerinde çözümler bulmaya kadar tüm evrelerde oldukça yetkindir. Şirket hem Fransa, Almanya, İrlanda, ABD ve Çin’de yerleşik araştırma-geliştirme ve üretim tesisleri,  hem de dünya genelinde geniş satış bağlı şirketleri sayesinde uzmanlığını arttırmaya devam etmektedir.

Stago uluslararası bilim dünyasının da takdirini kazanmıştır. Ününü yenilikçilik gücüne, müşterilerin gereksinimlerine daima saygı duymaya,  rutin testler yoluyla araştırma yapmaya ve Stago’nun kuruluş ilkelerine göre yüksek kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti sağlamaya borçludur.

2.200 kişiyi istihdam eden Stago Grubu 2016’da 460 milyon Euro satış geliri elde etti, bu rakamı artırmaya devam etmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Albio Kimyevi Maddeler İthalat ve Ticaret A.Ş.

Yönetim Kurulu

 
Anasayfa | Kurumsal | Temsilciliklerimiz | Hizmet Ağı | İnsan Kaynakları | Duyurular | İletişim